Filmy

Rozsiądźcie się wygodnie, włączając swoją ulubioną Playlistę. Zapewne każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Od niewielkich filmów dokumentalnych, świata majsterkowiczów czy moli książkowych, po wszystko czego zapragnie prawdziwy astromaniak. Oglądajcie.

Ciekawi świata

Seria krótkich filmów zgłębiająca podstawowe informacje dotyczące praw rządzących naszym wszechświatem. Bardzo wiele zagadnień z pozoru prostych, kiedy je rozłożyć na części pierwsze mogą sprawić o ból głowy niejednego nauczyciela.

Zrób to sam!

Lubicie majsterkować ale brakuje Wam inspiracji? Znajdziecie tutaj kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym w fenomenalny sposób przeobrazicie swoje mgliste projekty w rzeczywistość.

Rok Lema 2021

W 2021 roku Stanisław Lem obchodziłby swoje 100 urodziny. Był to wspaniały polski pisarz, myśliciel i futurolog. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków. Przygotowane retrospekcje mają na celu zachęcić do przeczytania, a nie streścić te wspaniałe historie.

Ze szkolnej ławki

Każdy z nas miał z czymś problem w szkole. Leonardo da Vinci nie potrafił zrozumieć pierwiastkowania. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Czas rozwiać wszystkie niewiadome, co więcej zaskakując przy tym nauczyciela jeszcze większą dawką wiedzy na dany temat.