Kosmiczne Hollywood

Zastanawiacie się co obejrzeć wieczorem? Filmy o tematyce kosmicznej to nie tylko zielone ufoludki, kolorowe lasery czy wielkie wybuchy. Propozycje poniższych filmów niosą za sobą całkiem głębszy przekaz niż myślicie. Przekonajcie się sami.

Lepsze jutro

Świat nieustannie podąża naprzód. Pojawiające się nowe problemy, stawiają przed nami, różnorakie wyzwania. Dzięki nim stajemy się silniejsi, wytrwalsi, ale przede wszystkim mądrzejsi. Dowiedzmy się, z jakimi wyzwaniami przyszło się zmierzyć osobom, które zapisały się na kartach historii nauki.

Samolot RC

Czy kiedykolwiek słyszeliście o czymś takim jak samolot RC? To urządzenie zdalnie sterowane, dzięki któremu jesteśmy w stanie "wzbić się" w przestworza. Zanim zaczęto konstruować rakiety, to właśnie latające maszyny pozwoliły człowiekowi, chociaż na chwilę, oderwać się od Ziemi.

Tajemnice Wszechświata

Jakie zagadki skrywa przed nami kosmos? Dlaczego naukowcy nie potrafią odpowiedzieć na pewne pytania dotyczące naszego uniwersum? Czy poznamy kiedyś Teorię wszystkiego? Pora rzucić nieco światła na otaczające nas tajemnice Wszechświata!